Jdi na obsah Jdi na menu

Mistr republiky - 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko

Autor: Ivana Kalinová 
Zlato z republikového finále Školského poháru v házené míří do Milevska.
Ve středu 15. května 2024 vyrazila výprava děvčat naší školy na republikové finále Školského poháru v házené, které se uskutečnilo ve Zlínském kraji v ROBE aréně Zubří. Skrz okresní a krajská kola se do celonárodního finále probojovalo 10 týmů, které se po večerním rozlosování rozdělily do 2 skupin. Od čtvrtečního rána se hrály zápasy v rámci skupin. Začali jsme zápasem se ZŠ Křiby Zlín, který jsme vyhráli 16:10. V 10 hodin proběhlo slavnostní zahájení s nástupem týmů a proslovy. Po obědě jsme se pustili do dalších zápasů se ZŠ Most (20:13), ZŠ Olomouc (17:11) a ZŠ Havířov (16:7). Děvčata nezaváhala v žádném zápase a díky tomu se z prvního místa ve skupině probojovala do semifinále, které proběhlo v pátek ráno. Proti nám se postavila ZŠ Plzeň. Výhra 24:14 nás poslala do bojů o první místo s pořádající ZŠ Zubří. Zápas byl velmi vyrovnaný a vypjatý. Ve druhém poločase přišel faul, který rozhodčí ohodnotil červenou kartou, a přišli jsme do konce zápasu o naši nejvýkonnější střelkyni. Nicméně se děvčata nezalekla, bojovala dál a potvrdila svou sílu – výhra 23:21 byla zasloužená a radost neskutečná.
Bránu uzamkla a skvělé výkony předváděla Emma Fořtová, která nenechala nic náhodě a v jednom zápase si dala i gól přes celé hřiště. Po zásluze byla odměněna a odvezla si ocenění za nejlepší brankářku a na památku dres od brankářky české reprezentace Sabriny Novotné. 
Děvčata postavila pevnou obranu i silný a rychlý útok, spolupráce byla vynikající. Na hřišti naši školu reprezentovaly: Štěpánka Janouchová (40 gólů), Jana Hanusová (30), Šárka Hlavínová (7), Tereza Hlavínová (22), Daniela Kalinová (7), Karolína Vacková, Karolína Nováková (6), Karolína Koutníková (1), Tereza Švejdová (2) a Tereza Dvořáková. Na trenérských pozicích holky doprovázely Marie Šťastná, Martina Šulcová a Ivana Kalinová.
Moc děkujeme za skvělé výkony, fanouškům na tribuně za hlasité fandění a všem doma za podporu na dálku. Je pro nás velká čest mít takové žákyně. Obrovské poděkování patří především klubu HC Milevsko, jenž vychovává velmi výkonné házenkářky a házenkáře, které dělají dobré jméno svému klubu, škole i městu Milevsku a věříme, že o nich bude ještě slyšet. 

 

Poslední fotografie


FotoalbumPortrét